You are viewing a prior edition of this regatta.
Junior Men
Results: OFFICIAL
1. | Loren Mead | Episcopal | 6:20.5 | |
2. | Brian Young | Episcopal | 6:23.4 | |
3. | Christopher Lutz | Father Judge | 6:26.8 | |
4. | Patrick McGann | LaSalle | 6:30.4 | |
5. | Matthew Stewart | LaSalle | 6:36.2 | |
6. | Connor Sullivan | Episcopal | 6:37.1 | |
7. | Jonathan Lees | Crescent BC | 6:37.5 | Lwt |
8. | Donald Leatherwood | Chestnut Hill | 6:37.6 | |
9. | Joseph Savo | Conestoga | 6:38.5 | |
10. | Patrick Moran | LaSalle | 6:39.9 | |
11. | Rich Ciamaichelo | Bonner | 6:41.7 | |
12. | Matthew Gibbons | Bonner | 6:45.4 | |
13. | John Ashton | Swan Creek RC | 6:46.6 | |
14. | Jim Behr | LaSalle | 6:46.7 | |
15. | Paul Wisniowski | LaSalle | 6:48.1 | |
16. | Peter Henwood | LaSalle | 6:48.4 | |
16. | Daniel Loftus | Roman Catholic | 6:48.4 | |
18. | Samuel Junod | Bonner | 6:48.6 | |
19. | Greg Charte | Navesink River Rowing | 6:49.7 | |
19. | John Redmond | LaSalle | 6:49.7 | |
21. | Nicholas DeNofa | Father Judge | 6:51.3 | |
22. | John Cox | Radnor | 6:52.2 | |
23. | Stephen Zegalia | LaSalle | 6:53.0 | |
24. | Matthew Gulkis | LaSalle | 6:54.6 | |
25. | Michael Bonavitacola | LaSalle | 6:56.2 | |
26. | Peter Simeone | Bonner | 6:56.5 | |
27. | Jared Swartz | Father Judge | 6:56.6 | |
28. | D.J. Digney | LaSalle | 6:57.4 | |
29. | George Greendyk | Radnor | 6:58.7 | |
30. | Gerry Carr | Roman Catholic | 6:59.9 | |
31. | Andrew Snyder | Bonner | 7:00.2 | |
32. | Ryan Dwosh | Moorestown | 7:00.4 | |
33. | Clarence Smith | Bonner | 7:01.4 | |
34. | Marc Khouri | Radnor | 7:01.6 | |
35. | Mike Farrell | Moorestown | 7:04.8 | |
36. | Zachary King | South Jersey RC | 7:05.9 | |
37. | Max Kenny-Little | Navesink River Rowing | 7:06.0 | |
38. | Mike Mariani | Bonner | 7:06.7 | |
39. | Casey Zielinski | Radnor | 7:06.8 | |
40. | Peter van de Beek | Radnor | 7:07.2 | |
41. | Alexander Adams | Lower Merion | 7:07.4 | |
42. | Joseph Mortimer | Father Judge | 7:07.7 | |
43. | Mark Weniger | Bonner | 7:08.1 | |
44. | Matthew Finnegan | Father Judge | 7:09.9 | |
45. | Vince Cuce | LaSalle | 7:10.6 | |
46. | Nathan Clapper | LaSalle | 7:12.4 | |
47. | Ian Bamberger | Navesink River Rowing | 7:13.0 | Lwt |
48. | Eamonn Sweeney | Navesink River Rowing | 7:14.7 | |
49. | Charlie Frankel | Radnor | 7:15.6 | |
50. | Michael McCarter | Conestoga | 7:16.0 | |
51. | Edward Brasteter | South Jersey RC | 7:16.7 | |
52. | Nicolas Bell | Father Judge | 7:18.1 | |
53. | Noah Zvares | Lower Merion | 7:18.2 | |
54. | Sam Bissell | Chestnut Hill | 7:18.7 | |
55. | Caleb Glassman | Radnor | 7:19.0 | |
56. | Jason Zajdel | Bonner | 7:23.2 | |
57. | Michael Wade | Lower Merion | 7:26.4 | |
58. | James Epstein | Radnor | 7:26.9 | |
59. | Adrian Bos | Radnor | 7:29.6 | |
60. | Philip Schweitzer | Unaffiliated | 7:30.3 | |
61. | Eric Stroczynski | Radnor | 7:34.0 | |
62. | Brendan Fitzpatrick | LaSalle | 7:38.1 | |
63. | Alex Dubin | Radnor | 7:39.1 | |
64. | Scott Frankel | Radnor | 7:44.3 | |
65. | William Stanvish | Chestnut Hill | 8:03.7 | |
66. | Nick Verzella | Bonner | 8:09.7 | |
67. | David Finger | Radnor | 8:22.1 |